Těhulky, mimískové aneb Jsem v tom

8. června 2012 v 9:20
Hned, jakmile jsem vtrhla do ordinace svojí ženské lékařky se slovy, "Mám dvě čárky na dvou těhotenských testech různých značek, tak jsem si přišla pro - gratuluju," jsem se začala, jako správná vyděšená prvorodička, pídit po veškerých dostupných informacích.Velikost plodu, jeho struktura (dá se to říct ještě jinak, když je to jen shluk buněk?), umístění, datum početí a porodu a samozřejmě rizika, která souvisí s mým zhýralým životem ty tři týdny po tom "zázraku spojení ženských a mužských pohlavních buněk". Všechny fatální následky patogenů pro plod jsem ještě měla v živé paměti po mojí poslední (a zároveň jediné lékařské) zkoušce na fakultě.

Při brouzdání po nekonečném internetu jsem našla ale daleko strašidelnější záležitosti. Těmi jsou různá fóra na webech, kde se soustřeďují ženy jako já.
Ano, mluvím o těhulkách (pro méně protřelé: těhotné ženy a dívky), které s manžou (manželem) tvoří tým snažilů (jako, že se snaží počít, ovšem většinou užívané pouze ve feminimu Snažilka. Manža se asi nesnaží....), protože touží po mimískovi neboli bejbátku (česky: dítě).

Už chápu proč prenatální poradkyně nebo duly (dula je tentokrát skutečný nezpatvařený výraz pro asistensku, nebo chcete-li poradkyni, která vás provází celým těhotenstvím a může s vámi být i při porodu, a to nejen domácím) zrazují nastávající maminky před získáváním jakýchkoli informací na internetu.
Vrcholem estrogenové krize a tikáním časované biologické bomby je ovšem výraz Ovulka (čili žena nebo dívka -snažilka- bedlivě monitorující svou ovulaci, aby byla připravena k pohlavnímu aktu za účelem početí mimíska).
Tak v takové prekérní virtuální situaci jsem se, přátelé, ocitla. Naštěstí mnohaleté studium v různých vzdělávacích ústavech mě naučilo filtrovat použitelné informace od těch nepotřebných. Takže jsem se vždycky brzy otřepala.

Zásadní informace o raném těhotenství? Mám trpět nevolnostmi. - Vzhledem k mému celoživotně nízkému tlaku, zanedbatelná položka.
Ranní, popřípadě kdykoli se vyskytující zvracení. - Nemám.
Změny chuti k jídlu. - Ano, pravda, začala jsem snídat. Ale přičítala bych to spíš školním a akademickým prázdninám.
Prudké výkyvy nálad vlivem prudké hormonální disbalance. - Cože?

Suma sumárum, podle informací dostupných on-line....jsem nebyla těhotná.
Ale jak těhotenský test, tak ultrazvukový snímek (vypadal sice jako fazolka v pytli, ale gynekoložka hovořila jasně: "Vidím tady takové malé těhotenstvíčko, přišla jste brzy, ale je to tam. Gratuluju!") a dokonce i zbrusu nový těhotenský průkaz (ten noste všude s sebou) hovořily jasně.
Kdybych jen tušila, že jak těhotenství začne, tak to celé bude i pokračovat...
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 KatyRZ KatyRZ | Web | 27. června 2012 v 20:41 | Reagovat

Ano, ano. Jestli mi někdo řekne "těhulka", dostane  pěstí. U druhého dítěte, už jsem byla zvyklá...

2 Alue Alue | E-mail | Web | 20. července 2012 v 8:33 | Reagovat

,,manža"... ,, Mimísek" - Bože. :D

3 Draconis Draconis | Web | 23. srpna 2012 v 9:30 | Reagovat

Hlasuju pro tebe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama