Září 2012

Nestíhám, nestačím Aneb Dovolená?

28. září 2012 v 9:09 | Vyděšená prvorodička
Nebudu se tady pitvat v otřepaném klišé, že mateřská dovolená není žádná dovolená. Na toto téma byly už vyplýtvány stovky kilogramů papíru.

Samozřejmě jsem tak nějak tušila, do čeho jdu, a že to nebude žádný leháro.
Ale i tak jsem svou situaci krapet podcenila.

Matka na odpis Aneb Slůně stůně

22. září 2012 v 12:23 | Vyděšená prvorodička
Nikdy jsem nebyla hypochondr, u doktorky jsem byla za posledních 6 let třikrát. A to při výstupní prohlídce u pediatra, v těhotenství pro razítko do kartičky a teď naposled kvůli řidičáku. (Ano, vážení, prvorodička už si připadá tak málo vyděšená, že si prostě musela dopřát nějaký ten adrenalin navíc, a vrhla se do spárů instruktorů autoškoly.)

Ale známe to všichni, když přijde rýmečka, kašílek a nedejbože ještě i teplotka, tak je i sebeemancipovanější ženě prostě bídně.

Na druhou stranu, co je lepšího, než se nechat dva dny obskakovat, popíjet čajíčky, dlabat pomeranče a číst si zachlumlaná pod dekou (v pauzách mezi horečnatým spánkem s barevnými sny po paralenu)?

Jenže! Ono to má trochu háček!

Jak přežít doktory Aneb Statečné dítě

15. září 2012 v 10:03 | Vyděšená prvorodička
Můj strach z lékařů točících se kolem maličké je všeobecně známý. Proto mám skvělého tatínka, který se mě při různých vyšetřeních a ostatních pícháních snaží nahradit. Bohužel, protože mám tak skvělého tatínka, musím občas počítat s tím, že spíš vydělávat korunky než trdlovat na pediatrii.

Trocha spamu Aneb Masírování ega

12. září 2012 v 9:01 | Vyděšená prvorodička
Nedá mi to. Ano, musím se pochlubit, jak moje nové hobby, čili psaní o tom, kolem čeho se zrovna točí slunce i Země u nás v rodině, zahýbalo i ostatním světem.


http://vydesenaprvorodicka.blog.cz/ byl nominován v souteži Blog roku v kategorii Rodina.


Pokud najdete čas, počtěte si i v ostatních soutěžních blozích http://blogroku.blog.cz/1208/8-kategorie-rodina a zkuste dát hlas.
Komu?

Přece tomu nejlepšímu!


Děkuji všem, kdo svůj hlas věnovali právě prvorodiččce, vážím si toho, neb to velmi velmi příjemně lechtá moje ego (každodenně srážené rozcuchanými vlasy, oteklýma očima a poporodní postavou v zrcadle...)

Dítě nebo pes? Aneb Fuj je to!

10. září 2012 v 10:31 | Vyděšená prvorodička
Využívám dopoledního spánku svého robátka a omlouvám se všem, kdo poslední týden netrpělivě mačkají F5 na hlavní stránce blogu s nadějí nového článku.
Omluvou mi budiž, že jsme (nejspíš) poslední hezké dny trávili otužováním děťátka v divočině našeho pozemečku v šumavském předhůří.
Takže zatímco jsou všechny elektrické spotřebiče usnadňující hospodyňkám život zapnuty, dítě rozdýchává změnu vzduchu v postýlce, já mám čas zamyslet se na tím, jestli je v pořádku pořizovat si psa jako trénink na dítě.