Říjen 2012

Kolik čtenářů máš, tolikrát jsi člověkem

23. října 2012 v 18:22 | Vyděšená prvorodička
Dnes jen krátce o právě ukončené anketě Blog roku.

Od 20. srpna jste vy, moji milí, měli možnost hlasovat pro Deník Vyděšené prvorodičky. A vskutku jste se činili.

Já, coby duše nepokrytě egoistická, jsem sledovala na stupnici, jak se hlasování vyvíjí a procenta přelévají. Pár týdnů jsem o nějakou tu jednotku vyhrávala nad Edith Holou. A pak nastal raketový vzestup Lady Roveny. Své prvenství si hájila a hájila, až ho uhájila.

Tímto jí gratuluji k výhře v kategorii rodina a držím palce ve velkém finále o takovou tu elektronickou hračku, co připojíte k telce a můžete pařit gamesky.

Nicméně rozdíl byl (z mého pohledu na dobu fungování obou blogů) minimální, což si můžete sami ověřit zde.

A teď ta důležitá část........Áno, přichází děkovačka!!!


Děkuji všem těm, kdo čtou můj tajný deníček pravidelně i jejich kamarádům, kteří se k němu dostali náhodou.

Děkuji těm, kdo v rámci soutěže prošli všech 5 nominovaných blogů v kategorii a vybrali zrovna tento.

Zvlášť děkuji těm z nich, kdo si cestu sem našli i potom "mimosoutěžně".

Děkuji i těm, kteří klikli jen tak, neb každý hlas se počítá.

Děkuji Gábě, kterou už nebavily moje historky, a prohodila, že je mám pověsit na web.Ano, děkuji Vám všem čtyřstůmjednaosmdesáti, kterým jsem stála za kliknutí.

Slaměná matka Aneb Děti dávají životu řád

18. října 2012 v 23:01 | Vyděšená prvorodička
Když jsem přestala kojit, mimo myšlenek na vliv na nebohý imunitní systém potomka, na jedinou možnost důvěřovat chemickým výživám, a na otravnou představu nemít mlíko vždycky po ruce (spíš po prsu), začala jsem se těšit na chvíle, kdy maličkou spakujeme, dáme pusinku na čelíčko a hajdy k babičce.

Tentokrát jsme si naplánovali několikadenní výlet za účelem zazimování chatičky (rozuměj sebrat myším zpod tlamiček všechny peřiny a jiné textilie, které by během mrazivých dnů mohly pojmout jako svoje bydliště). I počasí nám tentokrát mělo přát. S čím jsme ale nepočítali, byla trucovitost našeho auta.


Posedlost nakupováním Aneb Bez čeho se klidně obejdeme?

14. října 2012 v 14:27 | Vyděšená prvorodička
Minule jsem vám slíbila hitparádu blbůstek a kravin, které se dají pořídit dítku.

Ať už těhule, co jsou celé dny samy doma a čas si krátí belháním se po obchodech, nebo jejich akční příbuzní, kteří by novému přírůstku pořídili i modré z nebe (kdyby bylo ve slevě), často zavalí svoje bytečky hromadou zbytečných miminčích pomůcek.

Na co se bude jen prášit a co si za pár minut vyrobíte doma sami?

5 věcí, které matkám změnily život Aneb Když jsme slezli ze stromů

8. října 2012 v 10:48 | Vyděšená prvorodička
Už znáte mé chvalozpěvy na dítě, byla tu i óda na muže a ostatní rodinnou zoo, a dnes bych chtěla vzdát hold všem bezejmenným (rozuměj nedohledatelným) vynálezcům pěti zásadních pomůcek, kteří zmírnili utrpení miliardám matek všude na světě.

Ne, teď vážně.


Matka podle příručky Aneb Málo nebo moc?

4. října 2012 v 23:10 | Vyděšená prvorodička
Každá máma chce být pro svoje dítě tou nejlepší. Bohudík nás Matka příroda vybavila speciálním zařízením, kterému se nějakým zvláštním řízením osudu začalo říkat mateřská intuice, nebo mateřské pudy, chcete-li.

Takže pud sebezáchovy je najednou utlumen a nahrazen pudem ochrany dítěte, bystří se nám sluch ve vyšších frekvencích, abychom slyšely pláč svého ubožátka kdekoli a kdykoli, a vůbec se kolem nás dějí různé záhady.

Moudrá Matka příroda nám bohužel nadělila i rozum a touhu po informacích, která v dnešní virtualizované době často vítězí nad těmi speciálními mateřskými dovednostmi.

A my, zblblé diskusemi na mimískovských webech a encyklopediemi o dětech číhajících na každém rohu, se v tom plácáme jak ryba v blátě.