Slaměná matka Aneb Děti dávají životu řád

18. října 2012 v 23:01 | Vyděšená prvorodička
Když jsem přestala kojit, mimo myšlenek na vliv na nebohý imunitní systém potomka, na jedinou možnost důvěřovat chemickým výživám, a na otravnou představu nemít mlíko vždycky po ruce (spíš po prsu), začala jsem se těšit na chvíle, kdy maličkou spakujeme, dáme pusinku na čelíčko a hajdy k babičce.

Tentokrát jsme si naplánovali několikadenní výlet za účelem zazimování chatičky (rozuměj sebrat myším zpod tlamiček všechny peřiny a jiné textilie, které by během mrazivých dnů mohly pojmout jako svoje bydliště). I počasí nám tentokrát mělo přát. S čím jsme ale nepočítali, byla trucovitost našeho auta.


Jakákoli snaha o automobilovou přepravu je v naší rodině neustále komplikována spiknuvšími se (existuje to slovo vůbec) okolnostmi. Už nebyl řidičák, už nebyly ani klíčky, pak se zas sama od sebe vypouštěla pneumatika, pak nesvítilo světlo, pak nebyl hever na vyměnění té pneumatiky, pak nebylo pojištění, potom zas technická. A jako třešnička na závěr, není techničák.

Čili z výletu sešlo (ačkoli nám kamarád půjčil auto, jenže muž se v něm bál jet, aby se cestou nerozpadlo. No a moje řidičské oprávnění je stále v procesu získávání.), ale nechtěli jsme babičce kazit radost z třídenní přítomnosti milované vnučky. Úplně jsme po telefonu cítili, jak jí svítila očička, když jsme jí Breberku přislíbili.

Čas volna a bez dítěte jsme měli strávit úklidem, ponocováním a patláním se v hlíně za účelem vyrobit prodejné artefakty.
Což se nakonec všechno podařilo.
Ale řeknu vám, bez dítěte je to doma fakt divný.

První den jsme si užívali dlouhého spánku. Už si ani nepamatuju, kdy jsem naposled vstávala po poledni. Jenže tím výhody prázdného hnízda skončily. Pokud jsem doma s maličkou, už ráno si naplánuju činnosti, kterým se chci věnovat a pak se jimi snažím vyplňovat chvíle, kdy drobeček spí. Co vyžaduje delší čas, do toho se ani nepouštím. Teď jsem stála před tím, že bych mohla udělat asi stopadesátdva věcí, které stále odkládám. Ale kde začít?

Skončilo to naprostým fiaskem. (mimo nákupu kalhot a dvou podzimních svetrů, které jsem opravdu potřebovala. Za to se musím pochválit) Většinu času jsem strávila bezcílným šukáním, surfováním po internetu a několikerým návratem zpátky do postele.

Snídali jsme kolem jedné, oběd jsme odbyli chlebem (každý v jinou dobu), a místo večeře zašli na skleničku. Jeden den jsem se ani nepřevlékla z pyžama. Než jsem se rozhoupala k nákupu, zavřeli mi krám.
Kolem jedenácté večer jsme teprv začali provádět činnosti, kterým by se při troše dobré vůle dal říkat úklid.

A navíc. Během odpoledně druhého dne se mi začalo stýskat. Muž si šel dát šlofíka a já jsem si neměla s kým hrát. I on se mi přiznal, že když míjí ložnici, na vteřinku ho napadne jít zkontrolovat, jak malinká spí. Když se dole v ulici ozvalo nějaké dítě, oba jsme sebou trhli a poslouchali, jestli ta naše zabrečí znovu.

Vážně jsem byla ráda, když jsem si Breberku vyzvedla zpátky. Nikdo (ani pes ne) nedokáže dát takový řád vašemu životu. Takový, že nad ním nepřemýšlíte jako o povinnosti, ale jako o něčem daném. Teď všichni vstáváme, protože vstávám já. Teď musí máma vařit, aby mi stihla dát najíst než půjdeme ven. Teď běž něco dělat, protože já spím.

Takže pokud máte problém se zvládáním časového rozvrhu, mám jednoduchou radu, pořiďte si mimino. (Čas dodání +-9měsíců)


P.S. A stejně se těším, až si ji zase babička půjčí...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 chiarore chiarore | Web | 19. října 2012 v 8:37 | Reagovat

Připomíná mi to život s naší kočkou :D Na miminko sice nemá, ale jinak zažíváme úplně stejné pocity. Když je u nás, nejraději bychom z ní udělali gulášek (hlavně když ve čtyři ráno hraboší v šuplících), ale na dovolené se mi po ní stýskalo. Krásně píšeš :)

2 Aňa Aňa | Web | 19. října 2012 v 22:12 | Reagovat

Tou větou na závěr si mě dostala. Není nic špatného na tom si zalenošit. Ať žijí lenoši!I když pak by byl svět jedno líné místo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama