Jako když do vody hodí Aneb Halí, belí

5. prosince 2012 v 21:29 | Vyděšená prvorodička
Moje dítě mě neustále překvapuje. (a tuto větu si zapamatujte, nejspíš ji budu sem tam opakovat. A opakování je matkou moudrosti, že.)

Spát téměř celou noc (s jednou přestávkou na kojení) začala asi ve třech týdench. V pěti vypustila i vstávačku ve čtyři a nechala se nakrmit až v půl sedmé, aby pak usnula a nechala mě na pokoji až do devíti.

Po čase se nám ustálil její noční rytmus na uspávance v devět a budíčku mezi půl osmou až osmou. Co víc si jako rodiče -sovy- můžeme přát.


V létě jsem měla srovnání při výletu do hor na chatičku plnou mimin. To, že se naše roztomilá chystala na koupání a večeři, zatímco jiná dítka už tvrdě spala (nebo se ve společenské místosti ozývala z reproduktorů elektronických chůviček ze všech stran), působilo na ostatní rodiče jako zjevení.

Druhým zjevením jsem byla já, když jsem se s polozalepenými víčky a rozcuchem na vrcholku hlavy plížila v osm ráno do kuchyně připravit mlíčko, než se dobeček úplně probere. Všechny matky měly dávno odkojeno, nebo nakrmeno, přebaleno, odkávičkováno a posnídáno.


Ale jsem ráda, že Breberka pochytila od rodičů jen to nejlepší, a taky si ráno ráda přispí. Nevím, jestli bych zvládla být takovou matkou, jakou jsem, při budíčku v půl šesté. Mám totiž (narozdíl od muže, který dělá dlouho mrtvého brouka, a pak najednou vyběhne z postele a je hned v pohotovostním režimu) dost pomalé starty.
Takže v polospánku připravit mlíčko, v posteli nakrmit, obložit nás hračkami a nechat aspoň 20 minut hrát si dítko samotné, než můžu zodpovědně říct: "Jsem vzhůru."S usínáním jsou ale ofrky. Po období, kdy Babeta prostě zavřela oči a spala, jsme zažili další, při kterých holčička sice půl hodiny dělala, že spí, ale pak najednou kuk, oči jak pětikoruny, a hurá, jsem vzhůru. A pak další tři hodiny marného přesvědčování, že večer se spinká a máma by taky chtěla spinkat, a hračky už taky spinkají a tatínek by taky spinkal, kdyby neměl moc práce a vůbec, je tma, tak zavři oči a spi! (Věta "Spi!" je na vrcholu mé osobní hitparády nejblbějších rodičovských vět, protože nemá absolutně žádný účinek a navíc je rodič za idiota.)


Pomalu jsem se začala smiřovat s tím, že nemůžu jakoukoli práci odkládat na večer (až dítě usne), protože pak bych neudělala lautr nic. Ono, taky začínejte s úklidem v půl jedné, když už byste taky nejradši zalezli, že jo.

Moje dítko ale není blbé. A ví, že spát potřebuje, aby pak mohlo řádit přes den. Takže její nespaní se v posledních několika týdnech projevuje tak, že se milostivě nechá uspat kolem půl desáté a pak se budí v pravidelných intervalech (zhruba do jedné), nejčastěji proto, že se ve spánku otočí na bříško, čímž automaticky zvedne hlavu. A to se jí nelíbí, protože s vytrčenou hlavou (nebo libovolnou jinou končetinou) se nedá spát.

Teprve nedávno přišla na to, že ji může nechat položenou. Což značně ulevilo mamince. Protože, překvapivě, ji to neprobudí. A najednou, světe div se, to naše dítě bude spát celý večer (pokud teda neztratí dudlík dřív než usne dost tvrdě, nebo si nepřetáhne deku přes hlavu, nebo si nezasekne nohu mezi příčkami....) a celou noc a až do rána!

Takže teď je na mně, abych nějak přehodnotila svůj tradiční večerní program, protože najednou je devět, já mám spící dítě, uklizenou kuchyň, schované hračky, zapnutou pračku a trochu bezcílně se potácím mezi polevou na perníčky, adventním věncem, košem prádla, zatlapkanými dvířky od lednice a přemýšlím, do čeho se pustit první, protože trochu paranoidně předpokládám, že tahle spací idylka nemůže trvat dlouho...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 penize-za-nic penize-za-nic | E-mail | Web | 6. prosince 2012 v 19:11 | Reagovat

Přivydělávejte si peníze čtením reklam! Funguje to v zahraničí a funguje to i u nás!
http://penize-za-nic.blog.cz/

2 affordable wedding dresses affordable wedding dresses | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 11:00 | Reagovat

I Like your Blog Post. Do you have more Posts Like These in your Blog.
http://www.movedress.com/prom-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama