Předvánoční Aneb Nech ten stromeček!

23. prosince 2012 v 12:58 | Vyděšená prvorodička
Letošní Vánoce, neb jsou první v životě našeho potomka (ne, že by z toho ten prcek zatím něco měl), jsem pojala ve velkém stylu.
Adventní kalendář (jako...růčo vyrobený, ne koupený v Tescu za 15,90,-), věnec, stromeček, františky...a předvánoční úklid.


Ten jsem si rozplánovala (ano, moje plánovaní, co nikdy nevyjde) pro jistotu už s měsíčním předstihem. Vzít všechno zgruntu. Třeba kuchyně si o to vyloženě říkala, protože její dokončení se krylo s Babetiným narozením, a třeba na vnitřek skříněk od té doby nikdo nesáhnul.
Můj ideál tedy byl (při dosavadních zkušenostech, že prostě s díťátkem se nedá gruntovat celý den, a ne a ne a ne) dát do pořádku naše 2+1 v režimu jeden pokoj za dva až tři dny.

Příklad koupelna: Jeden den umýt veškeré kachlíky, zŕcadla a vnitřek skříňky, druhý den sanitu a podlahu.
Realita koupelna: Jeden den kachlíky, zrcadla a vnitřek skříňky, týden nic, sanita, týden nic, znovu sanita, za pár dní podlaha (takže se dá pochopit, že bych mohla začít znovu....)


Postupně jsem z nároků slevila, takže okna umytá nejsou (stejně pořád prší nebo sněží nebo je prostě nehezky), police utřené jen ve výšce očí, prach jen na viditelných místech..., ale za to mám povlečeno, srovnané ručníky, vyluxováno za pračkou a záchod vyleštěný i zezadu (mimochodem, kdo navrhuje designy, že tam dělá takových zákrut k ničemu, co se tam jenom hromadí prach? A válet se po dlažbě v pozici hadí ženy, abych tam vůbec dosáhla, to taky není ideál úklidu v 21. století.)

Dokonce mám hotové i ty 4 (ano, slovy čtyři) druhy cukroví, co jsem si předsevzala. Ačkoli jsem zjistila, že experimentování s novými druhy těsně před Vánoci není úplně dobrý nápad. Ještě že dělám jen z poloviční dávky, abychom to pak nemuseli naházet labutím...
Jako...péct jsem rozhodně nemusela, babičky se předhání, kdo nás lépe zásobí těmihle vánočními pochutinami, ale co si budem říkat, když doma voní čerstě upečené perníčky, to je pak Advent hned o něco "hmatatelnější". A venku může být klidně 12 stupňů plus.

Teď už nám v ledničce spinká i mužem naporcovaný kapr (mimochodem, darováním filetovacího nože proměníte každého chlapa opět v lovce, a když zvládne techniku práce, mnohdy samou radostí uklidí po výkonu i celou kuchyň, doporučuju), stromeček hoří (pardon, svítí, nemůžu si pomoct, ale říkat zapni stromeček se mi příčí, a častěji používám zapal nebo rožni - jako rozžehni, rozsviť) mezi dveřmi ložnice a kuchyně. Nebudem totiž asi hrát hry, že strom taky nosí Ježíšek, na to máme příliš poddimenzovaný byt. Takhle se z něj aspoň můžeme těšit déle.
Dárky jsou zabalené, jen ten pro Babetu mi tady ještě leží ve fázi zpracování. Jojo, handmade vede. Co taky dát mrněti, když nejlepší hračka je krabice od ovesné kaše, že. Tak mám aspoň pocit, že dávám kus sebe. (heh, to je tak sladce patetické)

Ještě koketuju s myšlenkou upéct vánočku, ale trošku mě brzdí vzpomínka na marokánky, které tak dlouho nechtěly zlátnout, až jsem je zapomněla v troubě a vykouzlila místo plechu marokánek jednu obrovskou marokánku...
Abych z vánočky neměla mazanec.Tedy, drazí moji, nehleďte na prach pod postelí, koš s prádlem překryjte ozdobnou dečkou, blahosklonně přehlédněte flek od kaše na čistých dupačkách, zapalte poslední svíčku na věnci (nebo jakoukoli jinou svíčku) a těšte se na Ježíška jako my!
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 23. prosince 2012 v 19:12 | Reagovat

A co jsi pro Babetu vyrobila?:) Hezké svátky celé rodině!

2 Čerf Čerf | E-mail | Web | 24. prosince 2012 v 19:15 | Reagovat

Jedna velká marokánka je i moje ctižádost :-). Přeju tobě i tvé rodince krásné vánoční svátky a moc pěkné "zimní" dny.

3 Kosma Kosma | 25. prosince 2012 v 15:07 | Reagovat

Můj manžel letos kapra zažlučil - zpracovával ho unavený, a to je hned - a nedá se to pozřít. Protože tak zničil maso v hodnotě tří set, káli jsme se a dlabali filé. Zkusím, jestli by příště neocenil filetovací nůž! :-) S tím úklidem to mám stejně, navíc už dnes si říkám, že bych měla aspoň vytřít - to ty děti! :-)Krásné svátky!

4 REnata REnata | 27. prosince 2012 v 21:02 | Reagovat

bezva blog,sice mám třetí dítě ale čtu si to tu jako kdybych měla první , také mě překvapuje že máme občas stejné problémy s dětma :-) budu se těšit na další počteníčko..zdravíma přeji krásný nový rok..:-)

5 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 28. prosince 2012 v 15:24 | Reagovat

Tohle je vážně perfektní blog. Až dopíšu tenhle komentář, letí do oblíbených. Přečetla jsem tu všechny články, hezky popořadě, strávila jsem s tím poslední plus mínus dvě hoďky a strašně se nasmála. Něco z článků jsem vyprávěla i mamince, která si taky ráda zavzpomínala. A já, která nemá ráda děti a nikdy je nehodlá mít, se trochu vžila do situace vyděšené prvorodičky. Ne, že by mi to změnilo můj pohled na věc - děti ne a ne.

6 large size cocktail dresses large size cocktail dresses | E-mail | Web | 18. ledna 2013 v 11:45 | Reagovat

I found your website perfect for my needs. It contains wonderful and helpful posts. I have read most of them and got a lot from them
http://www.movedress.com/evening-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama