Kam čert nemůže Aneb Nejhezčí počasí

23. července 2013 v 21:57 | Vyděšená prvorodička
Kam čert nemůže, nastrčí aspoň zápal plic.
Nebojte se, Bábetko je v pořádku, tentokrát to odskákala jenom maminka.


Jak se takový zánět průdušek a zápal plic uprostřed léta chytá? Těžko říct. Asi samým těšením na první samostatnou jízdu autem s dítkem po dálnici, na týden hudebního festivalu s dítětem (a po večerech bez dítěte, ale zato s kamarády, se kterými se vídám jen ten jediný čas o prázdninách, ale zato už hodně let....), jsem začala pokašlávat.
Pak něžné ženské ehm ehm přešlo postupně ve zvuk startujícícho wartburgu, a nakonec k tuberkulózním záchvatům.

Nic z toho by mě ovšem nevyděsilo. To až ty čtyřicítky horečky, které donutily mého muže přijet z práce a odvézt mě k doktorovi.
Bože, jak já tu pohotovost nemám ráda.
Paní doktorka mě poslechla, koukla mi do krku a předepsala vševražedná širokospektrá antibiotika, mucosolvan, vitamin C, a paralen.
Hurá!
No, po návštěvě praktického lékaře ("Já jako vím, že ty antibiotika musí mít chvilku čas, aby zabraly, ale po třech dnech, kdy mám horečku každý čtyři hodiny, bych čekala alespoň nějakej progres..."), a rentgenu plic ("Zvládnete si dojet na snímky do nemocnice? Jede tam autobus, staví přímo u nemocnice, tak se tady s tím pak zastavte, ten paralen už vám zabral?") jsem dobrala vševražedná antibiotika, a za týden si šla pro nový nášup. "No, koukám, že vám moc nezabraly, když jste měla poslední horečku dneska v noci, tak já vám napíšu něco jinýho, co říkáte?"

Teď, po 12 dnech v posteli jsem na tom už o dost líp, léky ještě na pět dní, kašlat prý můžu ještě čtrnáct dní a rekonvalescence měsíc. Ale čert to vem, hlavně, že už si sama uvařím čaj a namažu chleba.

Trápí mě jiná věc. Nejdelší odloučení od mého robátka v životě. Naštěstí byla u babičky, když celá tahle antibioticko-pohotovostní akce začala. Pak ji muž jen přesunul od babičky k babičce, abych mohla v klidu stonat. (upřímně, jinak to ani nešlo, nebyla jsem schopná vstát z postele, natož bavit tu naši sůvu...)

A teď je to 14 dní, co není doma. A jak se moje plíce léčí, moje srdéčko churaví. Dokonce si i dobrovolně přehrávám videa, která maličké natáčíme (aby ráno, když ji vezmem do postele, dala ještě chvilku pokoj, a koukala na "mimi", jak si to vždycky vymrčí.), když mluvím s babičkou, nechci Babetu k telefonu, protože se mi derou do očí slzy, jen na to pomyslím...

Navíc s tím, jak je mi líp, začínám si uvědomovat, že je venku krásně (tedy, vy, co během poledne musíte být na slunci, řeknete, že odporně), a že je to ta nejhezčí část léta a dá se dělat takových zábavných věcí, jako courat se kašnou a chodit na koupaliště a dávat si zmrzlinu a jíst meloun bez trička (i na veřejnosti, v případě dítka) a běhat bosky a nosit klobouky a nechat se mazat krémem a šklebit se bez brýlí a hledat stín v parku a hrát si na pískovišti...
A všechno tohle dělá Babetka letos poprvé. A bez mámy.

Jsem z toho smutná a naštvaná na svoje plíce i tuberáckej kašel.

Ale všechno jednou přebolí, kašel se odkašlá a Babeta bude mít aspoň natrénováno na dovádění s mámou. Tak se máme příští půlku léta na co těšit...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hellboynasralcelejsvet hellboynasralcelejsvet | Web | 23. července 2013 v 22:08 | Reagovat

znám ten pocit, loni jsem byla asi 14 dní nemocná, a to byl srpen a bylo krásně.. štvalo mě to, tak jak tebe. :-)

2 Bels Bels | E-mail | Web | 24. července 2013 v 9:59 | Reagovat

Však jak se vrátí, všechno si to spolu vynahradíte a bude krásně :)

A ty nesmutni a vitamin C už vůbec nevysazuj, každý ráno si i zdravá jeden preventivně lupni a když se ozve z tvého krku nějaké podezřelé ehm ehm, za pár hodin lupni ještě jeden a krk zalej černým čajem a vše bude v pořádku :)
Od té doby, co jím céčko prakticky pravidelně jsem nemocná téměř minimálně a to mě to dřív chytalo každou chvíli :)

3 Mňoukla&vymňoukla Mňoukla&vymňoukla | Web | 24. července 2013 v 10:04 | Reagovat

Zápalplice jsou humus, a já jsem si jistá, že maminka vymyslí určitě něco, co babička nevymyslela a blbnutí bude habaděj :)

4 Čerf Čerf | E-mail | Web | 25. července 2013 v 17:59 | Reagovat

Však vy si to pak spolu pěkně vynahradíte, o to nemám strach. Hlavně se dej brzy do pořádku, máš tu nejkrásnější motivaci, jakou lze mít.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama