Nenormální Aneb Zastrč si tu košilku!

14. listopadu 2013 v 11:27 | Vyděšená prvorodička
Dokud bylo mrně schované v pupíku, trávila jsem dny studiem. Studiem knih, článků, ba i diskusí o dětech a výchově.
A přesně měla vypočítáno, kdy rozmilá začne zvedat hlavičku, kdy bude chodit, jestli dřív řekne "máma", nebo udělá první krok.
Po porodu už jsem tolik nebláznila. Všechno je relativní a co dítko, to originál. Jen sem tam jsem v tabulkách kontrolovala, jestli přibírá adekvátně své porodní váze a výšce.


Ano, do jistého období jsem měla naprosto tabulkově průměrné dítě. Uklidňovalo mě to, přece jen, dělám mámu poprvé.

Jak ale Breberka rostla, začala se odchylovat od křivek tu na jednu, tu na druhou stranu.
Ale mě už to netrápilo.
Co na tom, že se v roce ještě ani netvářila, že by někdy vůbec mohla začít zkoušet chůzi, i když caparti kolem nás běhali jak štěňata.
Na vlastní nohy se postavila až ve čtrnácti měsících, zato s mluvením začala brzo, a teď, ve víc než roce a půl zná slova docela slušného množství básniček a písniček (jo, holt mámina výchova se nezapře).

Jsou ovšem věci, které mě trošku vyvádějí z míry.
Mámy tak nějak tuší, že jejich děti budou milovat lízátka, krtečka, koupání, skákání do kaluží a naopak nenávidět sirup proti kašli, košilky a nátělníky, večerní usínání a čepice, šály a rukavice.

A tady se ukazuje jistá nenormálnost naší maličké oproti obenému očekávání.

Mé dítko neskáče do kaluží.
Nikdy jsem jí to vyloženě nezakazovala (však si pamatujete to blaho z dětství, rozběhnout se v nestřeženém okamžiku a oběma nohama skočit do té největší a nejhlubší louže. A co je mokré, dá se vyschnout, tak mámo, nevyšiluj!), jen jsem ji jednou upozornila, že když skočí do louže, bude mít mokrý botičky a bude jí zima na nohy.
Asi si mou připomínku vzala k srdci, protože se u každé louže zastaví, z bezpečné vzdálenosti do ní hodí kamínek, a pak ji obejde.

Mé dítko miluje košilky.
Jakmile Babetka začala používat plenky tak nějak doplňkově, zapínací body už je na obtíž, protože upozornění "čuat!", přichází v poslední chvíli a každá vteřina je drahá.
Místo bodíček ji maminka začala podvlékat košilky. A mé dítko je přešťastné. Několikrát denně kontroluje, zda má košilku a odmítá si ji nechat svléknout.
Mamince pak nezbývá, než dlouhé minuty vyjednávat o nevhodnosti nátělníku při koupání.
To, že v košilce i spává, mě nechává chladnou. Však co, z toho se svět nezhroutí.

Mé dítko je absolutně závislé na čepicích.
Od té doby, co teplota vzduchu klesla na 18°C, neopouští B. dům bez pokrývky hlavy. Ještě doma mi začne tvrdit, že venku "peší a fůká", a je vymalováno.
A za ty scény se schováváním čepic mi to nestojí, takže poslušně obléknu, zavážu nebo zapnu, a maličká je šťastná, že na ni nebude ani pršet, ani foukat. (bez ohledu na reálné počasí venku)

Rukavice a šály zatím nosí jen nadoma (neb si dokáže otevřít šuplík se zimním vybavením. Teď nově k tomu přidala ještě i sněhule, coby domácí obuv), ale už se nemůže dočkat sněhu a mrazu, kdy na ně bude mít nárok.

A až nás potkáte na ulici nebo v tramvaji, vězte, že se s vámi Babeta o svou radost z nošení rukavic podělí. S vámi a s každým v doslechu. (A když bude mít dobrou náladu, možná vám ukáže i svou nejmilovanější košilku!)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Taychi Taychi | E-mail | Web | 14. listopadu 2013 v 22:49 | Reagovat

Já zase nosila ráda tátovy klobouky, které nosil na chalupě, když chodil po zahradě. Též měl jednu kšiltovku. Z toho období máme doma jednu fotku, kde vypadám jako malý Napoleon :-D. Jinak jsem pravý pak tabulkového dítěte. Já mluvila ve čtyřech, letech, sirup proti kašli je vynikající! :-D

2 aves passeri aves passeri | E-mail | Web | 15. listopadu 2013 v 8:53 | Reagovat

No jo, každé dítě je originál :-) Ta moje proti šálám, rukavicím a čepici, pokud vím, nikdy nic neměla. Ono taky kdo by měl, když venku mrzne... to i tomu nejvíc svéhlavému dítěti do pár minut dojde, že je to to nejlepší! :-))) Nebo že by ne?

3 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 15. listopadu 2013 v 22:03 | Reagovat

Boj o košilku svádím s maminkou dodnes!

4 silnamadam silnamadam | E-mail | 5. prosince 2013 v 14:37 | Reagovat

No,když jí to potěší.chce se líbit a ráda se parádí a navíc když bude hezky vypadat a ještě bude v teple a spokojená,tak je to jen dobře. Košilku nosí moje mamka a já jsem se jí nikdy nosit nenaučila. Vadí mi mít pod tričkem či  halenkou prádlo a přes ně ještě další hadr...no,každý to má jinak.

5 Vyděšená prvorodička Vyděšená prvorodička | Web | 12. prosince 2013 v 13:08 | Reagovat

A vrcholem je, že i MĚ před odchodem kontroluje, jestli mám košilku!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama