Absurdní dárky Aneb Koupelna nebude!

16. září 2014 v 10:55 | Vyděšená prvorodička
Jak se blížil konec prázdnin a začátek školního roku, neúprosně se posunoval i termín narozenin Velké medvědice.
Jako, nemyslete si, nejsme rodina, co si potrpí na obřadnosti (kytka, chlebíček a sachr to jistí), ani na dary, co ruinují konta příbuzných, ale půlkulatiny, co se v případě Medvědice už každých pět let nazývají "významným životním jubileem", si vyžadovaly jistou dávku dárkové invence.K šedesátinám (doma zvaným šestadvacetiny) jsem se ocitla na finančním dně, když jsem jí dopřála nové brýle. Ale vychytaný, fakt. Multifokály s nejzažším rozsahem, co jsou optici schopni vyrobit, antireflex v plastu, půlobroučky (dokonce padnoucí. Neb Medvědice je slepá jak patrona, a když zkouší obroučky, tak se v tom zrcadle prostě nevidí.) speciálně upravované pro požadovaná skla.
No, stálo mě to bratru skoro patnáct klacků, což je částka, kterou drahá maminka na ulici prostě nenajde.
Paní v optice byla z té konečné sumy taky vyplesklá. Takže jsme si domů odnášely ještě i tašku věcí zdarma navíc. Včetně doživotního servisu gratis. No nekupto.

A nelituju toho dodnes. Medvědice vidí. A občas se na pasové fotografii dokonce usměje, protože ví, že jí to sluší. A senilní pacoši v práci občas pocítí mladickou svěžest (dlužno dodat, že sem tam i fyzicky podpořenou), když maminku jen zahlédnou ve dveřích.

Jenže jak se další pětiletka blížila, propadala jsem panice. Můj původní plán zvelebit jí panelákovou papundeklovou koupelnu novou podlahou, dlažbou, sanitou a solí do koupele padl.
Sice tahle místnost potřebuje zásah jako sůl (ač je matinka žena činorodá, lino na linu a linu překryté koberečkem není, ani při veškeré vynaložené snaze, výkřikem interiérového dyzajnu), vana měla to nejlepší za sebou už před deseti lety, umyvadlo volá každý den, že chce na zasloužený odpočinek na sběrný dvůr...

Můj rostoucí pupek mi ale znemožnil plazit se tři dny a noci po podlaze minimístnosti, i trpět odkrvení končetin v jedné poloze při obkládání stěn. O stěhování pračky nemluvě.
Na pomoc muže jsem se tentokrát spolehnout nemohla, neb má tolik práce, že když vyšetří den volna, nevyleze z postele, aby dohnal spánkový deficit.

Musela jsem zvolit náhradní řešení. Plán B byl odvážný a s nejistou šancí na úspěch.
Ale nebudu vás napínat, zadařilo se. Medvědice je, po počáteční nedůvěře, naprosto nadšená.

Dostala tablet.
Odpůrkyně dotyku a vůbec moderních spotřebičů všeho druhu teď po večerech uléhá s plackou v ruce, a paří gamesky.
Taky posílá tajenky z křížovkových časopisů.
A fotí. A dostává obrázky vnoučat a jiných příbuzných, jakožto i lesních úlovků kolegyň a kamarádek.
A předpovídá počasí. A nechává se budit na ranní směnu.
Myslím si, i když mi to nepřiznala, že ve chvílích volna dokonce sleduje filmy!!!

A k těm absurdnostem, co jsou v názvu článku. Spojily jsme naše významné dny v jeden, a tudíž i já jsem měla nárok na nějaký ten cukrkandl (při mojí chuti na sladké v posledním měsíci spíš několik desítek kusů cukrkandlů...) a samozřejmě i dar.
Dostala jsem důchodcovskou tašku na kolečkách.
A byla jsem nadšená!

Velké nákupy se totiž už neobešly bez několika zastávek cestou domů, Babeta statečně pomáhala nést (vždycky teda jen pytlík s houskama, ale po vzoru maminky ho odkládala na zem pokaždé, když viděla shodit tašky a batohy během cesty mě), ale co naplat, občas se prostě sejde, že se musí koupit brambory, cibule, jablka, mouka a mlíko najednou.

A ne, opravdu nepůjdu do obchodu čtyřikrát, abych to měla lehčí, když všechno potřebuju v jeden okamžik, a jedna cesta do obchodu je pro nás asi čtyřicetiminutová záležitost.

Škoda jen, že se Babetka nechce v prázdné tašce vozit (nosnost vozíku je ok), protože bychom jinak rychlost pochůzek mohly ještě zvýšit.

Takže online přeju drahé Medvědici, ať ji její tabletové nadšení dlouho neopouští, a ať uplyne ještě hodně vody, než i ona bude potřebovat seniorskou tašku na kolečkách!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mike Mike | Web | 16. září 2014 v 21:23 | Reagovat

Jojo, to když babičce přišel poprvé do ruky tablet, taky se to neobešlo bez následků. Svůj sice nemá, ale myslím si, že jí aktuálně stačí to paření Kris krosu a Solitéru na hry.cz...jo, a taky Dobyvatel. x)

2 mengano mengano | E-mail | Web | 20. září 2014 v 10:06 | Reagovat

Jak superbrýle, tak tablet bych uvítala s otevřenou náručí. Velmi tvé matince rozumím:) Jsi hodná dcerka.

3 Proděti.cz Proděti.cz | E-mail | Web | 22. září 2014 v 17:32 | Reagovat

Dobrý den,
narazili jsme na Váš web a moc se nám líbí :)

Začínáme s novým projektem s názvem Ambasadorky Proděti.cz a rádi bysme s Vámi navázali spolupráci již v začátcích, abysme z toho měli radost i užitek Vy i my :)

Půjdete do toho s námi? Pokud ano, obratem Vám zašlu bližší informace o případné spolupráci.

Děkuji moc za odpoveď.

4 Liška Liška | Web | 29. září 2014 v 9:24 | Reagovat

Babička by s tablem takový kamarád nebyla. Velká medvědice má můj obdiv!

5 Proděti.cz Proděti.cz | E-mail | Web | 29. září 2014 v 14:13 | Reagovat

Dobrý den,

začínáme s novým projektem s názvem Ambasadorky Proděti.cz a rádi bysme s Vámi navázali spolupráci, abysme z toho měli radost i užitek Vy i my :)

Půjdete do toho s námi? Pokud ano, obratem Vám zašlu bližší informace o případné spolupráci.

Děkuji moc za odpoveď a přeji hezký zbytek dne.

S pozdravem,
www.prodeti.cz

6 Kastrol Kastrol | Web | 8. ledna 2018 v 14:47 | Reagovat

Díky za inspiraci, pěkný web

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama