Kde jen začít Aneb Nepořádnice

8. května 2015 v 13:39 | Vyděšená prvorodička
V rámci šťastných chvil, kdy obě děti svorně dřímají, nebo si svorně hrají (sic!), přála si Prvorodička postupně "jarněuklízet".Znáte to, přes zimu se doma tak nějak nashromáždí věci, co nemají žádné svoje místo, po Vánocích zas dary, kterým je nutno vymyslet nějaký domeček (předminuloroční kuchyňský robot čekal na svoje místečko víc než rok. Do té doby prostě překážel, kde se dalo), nebo se tváří sezonně, jako že samy zmizí, až nastane jejich čas (jako třeba těch posledních třicet čísel balicího papíru, co přece použiju hned, jak bude mít někdo narozeniny. Pokud ovšem koupím dar, co se do těch třiceti cenťáků dá zabalit...)
Navíc v touze po zelenině na zahrádce se mi doma za oknem rozrůstají rajčata, pórek, cuketa, saláty, máta a bůhví co ještě, a všechna tahle zeleň čeká, až bude po zmrzlých, aby si užila rozlehlé záhony venkovní.
Jenže rostlinám musela být postoupena komoda, a část mého pracovního stolu (mužův ani nezmiňuju, tam odkládám jako na hřbitov sazeničky, co mé zahradnické nadšení neustály), takže věci, co trůnívají tam, se musely stěhovat jinam.

A pak Prvorodičko uklízej, že?
Posledních pár dní tedy ve snaze vyrobit útulno a pořádek tvořím bordel a ještě větší bordel.
Začalo to tím, že si Babetka nemá kam dávat výtvarné potřeby. Ano, velká umělkyně má pastelky, voskovky, plastelínu, tiskátka,magnetickou tabulku, tabulku na křídy, papíry na kreslení, omalovánky, papíry na stříhání a nůžky. A na to všechno maličký ikeový stůl.
Jenže abych uvolnila poličku v sekretáři u stolíku, musela jsem muži do šanonu založit papíry. Ale šanony plné.
Zkusmo jsem je prohrábla, a zjistila, že lejstra vůbec nesedí k popiskům na nich (ano, moje úchylka. Na otázku: "Miláčku, nevíš, kde máme žárovky?", odpovídám, že v krabici s nápisem žárovky. A naprosto nechápu, proč to muž neustále ignoruje. Asi nějaká chlapská vlastnost nebo co.)
Tak tedy protřídit papíry v šanonech, nepotřebné vyseparovat do krabice, ať si muž rozhodne sám, jestli daňové přiznání 2009 můžem vyhodit, šanony znovu popsat a zkusit pro ně najít lepší místo.
Našla jsem, ale pak jsem zjistila, že nemám kam dát žehličku. Dokud tedy někdo nevyčistí filtr v pračce a nesrovná nožičky, aby přestala během ždímání poskakovat po prádelně.
Potom si na ni klidně tu žehličku postavím.
I našla jsem žehličce nový dočasný domov, ale znamenalo to přeskládat ono a tamto.

Toto všechno se událo v posledním týdnu. Vždycky po půl hodinkách, abych při probuzení dítek všechny akce stopla, věci roztahané po bytě zase rezignovaně uklidila na původní místo, a zbytek dne strávila přemýšlením o další reorganizaci.

Jediným pozitivem je, že jsem si obalila diář do zbytku toho balicího papíru, a líbí se mi mnohem víc, našla a připravila do truhly k pracovního stolu látky, ze kterých budu (čti doufám, že budu) šít šatičky a kalhoty na léto, jak pro sebe, tak pro obě moje dítka (slyšíte tam ten jemný sarkasmus? Nepřeceňuje se ta Prvorodička trošku?), zasadila muškáty, našla mužův lodní řidičák a dvacetieurovku, a odvezla kamarádce s miminem stojatým Babetí minibačkorky a holčičí sandálky, co asi Indy nikdy nosit nebude.

Takže pokud se k nám někdy vydáte na návštěvu přepadovku, a najdete mě uprostřed katastrofy po tornádu, s vyšlapanými cestičkami z pokoje do pokoje, vězte, že ten útulný byt se z toho nakonec přece jen vyloupne!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 baruschkasf baruschkasf | E-mail | 8. května 2015 v 20:12 | Reagovat

Jééé, to znám, ale popravdě, nejvíc mě oslovilo to šití :-)
Já už to vzdala.
Vzdala jsem to dřív, než jsem začala.
Ve chvíli, kdy mi maminka dávala svetr na mou druhou dcerku.
Byl trošku z módy, možná to bude tím, že ho začala plést před více jak třiceti lety na mou maličkost :-)
Ano, ušijete, já Vám věřím, že to nebude trvat taky tři desetiletí :-)

2 userka userka | E-mail | Web | 10. května 2015 v 0:32 | Reagovat

To znám a nesnáším - člověk jde uklidit oblast (označíme si ji třeba) A a nakonec skončí u B, C, D a pro jistotu i E. Udělaný není nic, ale rozhrabaný všechno.

3 Smithd790 Smithd790 | E-mail | Web | 23. května 2015 v 6:33 | Reagovat

I like what you guys are up too. This kind of clever work and exposure! kbdeaffgbagcgdec

4 Nikoleta Nikoleta | 8. července 2015 v 19:36 | Reagovat

To šití mě taky moc přitahuje..chtěla bych aby moje děti nosily moje výtvory a všichni na ně pěli chválu. Zatím jsem u háčkování čepiček a zvířátek pro moje těhotné kamarádky. Jsem zvědavá, kolik zvířatek bude mít moje dítě :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama